0

Przerażające! Prof. Gut zrzuca odpowiedzialność za lockdown na Polaków! „To nie państwo zamyka. To ludzie zamykają swoim działaniem…”

Share

To jedne z najbardziej bulwersujących słów dotyczących Polaków i obecnej sytuacji w kraju. Zdaniem profesora Włodzimierza Guta to sami obywatele są odpowiedzialni za wprowadzany w Polsce lockdown.

Teoretycznie można otworzyć wszystkie miejsca, gdyby były tam przestrzegane reguły. To nie państwo zamyka. To ludzie zamykają swoim działaniem – mówił profesor na antenie TVN24.

Zdaniem prof. Guta, jeżeli Polacy dostosowywaliby się do ograniczeń to nie byłoby potrzebne ich zaostrzanie. Sytuacja ma dotyczyć przede wszystkim przedsiębiorców.

Ograniczenia mają to do siebie, że mają coś zrobić, ale muszą być przyjęte przez tych, których dotyczą. Jeżeli są w jakiś sposób omijane, a zawsze się da ominąć, to przestają przynosić efekt albo stają się znacznie mniej skuteczne – stwierdził.

Jednocześnie Włodzimierz Gut odniósł się także do ewentualnego otwierania gospodarki po „zakończeniu” ogłoszonej III fali.

To nie jest sprawa określenia przeze mnie. To jest sprawa dwóch elementów – zachowań ludzi i szczepień. Niestety w obu przypadkach nawalamy. Szczepienia, bo nie ma szczepionek, a zachowania, jakie są, to mamy okazję pooglądać – tłumaczył.