0

Przerażający raport dr Basiukiewicza: „Te szczepionki nie mają ukończonej III fazy badań klinicznych…”

Share

Szczepionki firmy Pfizer-BioNTech, szczepionka firmy Moderna oraz AstraZeneca (odpowiednio: BNT162b2, mRNA1273, AZD1222) są preparatami, które nie mają ukończonej III fazy badań klinicznych, a więc nie został zakończony proces badawczy i rejestracyjny tych produktów – czytamy w raporcie niezależnego ośrodka eksperckiego Warsaw Enterprise Institute.

W dokumencie zatytułowanym „Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii” wykazano, że szczepionki, które obecnie są podawane obywatelom nie powinny być dopuszczone do stosowania w Polsce.

Stosowanie tych preparatów poniekąd spełnia definicję eksperymentu leczniczego. W związku z tym nie powinny być z całą pewnością stosowane przymusowo, a ich nieprzyjęcie nie powinno w żadnej formie prowadzić do dyskryminacji osób odmawiających szczepienia, o czym przypomina zresztą ostatnia rezolucja Rady Europy nr 2361 w punktach 7.3.1 i 7.3.2 – pisze dr Paweł Basiukiewicz.

Narodowy Program Szczepień zakłada szczepienie całej populacji niezależnie od statusu ozdrowieńca lub statusu serologicznego (obecności przeciwciał swoistych anty-SARS-CoV-2 w surowicy krwi)”. Dzieje się tak, pomimo że „cała populacja osób, które przechorowały COVID-19 wraz z osobami, które o tym nie wiedziały, ale w ich surowicy znajdują się swoiste przeciwciała anty SARS-CoV-2, powinna zostać zasadniczo wyłączona z programu szczepień przynajmniej do czasu zebrania danych klinicznych na temat długości odporności po zakażeniu – dodaje.

Autorem pracy jest lekarz medycyny, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog Paweł Basiukiewicz.