0

Przerażenie w pałacu! Królowa Elżbieta II z pozytywnym wynikiem COVID-19

Share

Królowa Elżbieta II uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 – informuje agencja Reutera powołując się na bezpośrednie źródła z Pałacu Buckingham. Informacja wywołała ogromne poruszenie na wyspach, bo monarchini ma 95-lat.

Informację o tym, że królowa Elżbieta II ma koronawirusa potwierdził Pałac Buckingham. Jednocześnie przekazano, że monarchini ma jedynie delikatne objawy zakażenia i może wykonywać swoje obowiązku w Windsorze.

Będzie nadal otrzymywać opiekę medyczną i postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi – czytamy w oświadczeniu pałacu.

Warto przypomnieć, że 95-letnia królowa jest w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19 i przyjęła także tzw. dawkę przypominającą.

To już drugi raz, gdy Elżbieta II choruje na koronawirsa. W poprzednim przypadku przekonywała swoich poddanych, że choroba przebiegła łagodnie i zachęcała ich do szczepień.

Cóż, mogę stwierdzić, że było to całkiem niegroźne. To było bardzo szybkie i dostałam wiele listów od ludzi, którzy byli bardzo zaskoczeni tym, jak łatwo można było się zaszczepić. A sam zastrzyk – w ogóle nie bolał – mówiła.

Źródło: BBC