3

Przestraszył się odpowiedzialności? Niedzielski żąda ukarania Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego

Share

Wtargnięcie do Ministerstwa Zdrowia – w taki sposób określona została interwencja posłów Konfederacji. Osobą, która poszła „na skargi” do marszałek Sejmu Elżbiety Witek był sam szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Jak poinformowano, 13 grudnia na biurko marszałek Witek trafiło pismo podpisane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Prosi w nim, aby rozważono wyciągnięcie konsekwencji wobec Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego, którzy zdecydowali się na interwencję poselską.

W dniu dzisiejszym dwóch posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Grzegorz Braun i pan Robert Winnicki, wtargnęło na teren Ministerstwa Zdrowia, pod pretekstem prowadzenia kontroli poselskiej – napisał Niedzielski.

Wyżej wskazani posłowie nie zawiadomili mnie wcześniej o planowanej kontroli ani o jej przedmiocie. Nie potrafili go ponadto sprecyzować w czasie wtargnięcia do Ministerstwa Zdrowia – dodał.

Zdaniem Niedzielskiego wejście do gmachu ministerstwa było bezsensowne, ponieważ większość urzędników pracuje w trybie zdalnym, aby „zapobiegać wystąpieniu ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2”.

Co miało być największym problemem dla szefa resortu zdrowia? Oczywiście brak maseczek.

Z ubolewaniem zaakcentować muszę ponadto, że zachowanie pana Grzegorza Brauna nie licowało z godnością piastowanego przez niego mandatu poselskiego, a co gorsza mogło naruszać dobra prawnie chronione innych osób, m.in. przez kierowanie inwektyw pod adresem pracowników Ministerstwa Zdrowia – napisał minister.

Uprzejmie proszę o rozważenie wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych obowiązującymi przepisami wobec pana Grzegorza Brauna i pana Roberta Winnickiego – podsumował.

Źródło: Polsat News