0

Przymus szczepienia służb medycznych! Rzecznik ministerstwa podał szczegóły

Share

W środę lub czwartek będzie podpisane rozporządzenie dotyczące szczepienia służb medycznych. Od 1 marca pracownicy będą musieli mieć udokumentowane pełne szczepienie – poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnijmy, przymus szczepienia trzech grup zawodowych tj. służb mundurowych, medyków i nauczycieli; został ogłoszony kilka dni temu na specjalnej konferencji prasowej. Od tamtej pory nie pojawiły się żadne decyzje, ani informacje w tej sprawie.

Dziś, lub najpóźniej jutro, minister zdrowia z kontrasygnatą ministra spraw wewnętrznych i administracji wyda rozporządzenie – to jest rozporządzenie, które wprowadzało stan epidemii – nowelizację tego rozporządzenia w zakresie obowiązkowego szczepienia służb medycznych – oświadczył na konferencji Andrusiewicz.

Mówimy tu o obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju wraz z aptekami. Każdy pracownik ochrony zdrowia, czy jest medykiem, czy medykiem nie jest, z pierwszym marca będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia – dodał.

Warto podkreślić, że 1 marca osoby będą musiały posiadać certyfikat, a więc zaszczepienia muszą dokonać stosunkowo wcześniej. Pełne zaszczepienie to bowiem 2 dawki.

Źródło: Polsat News