0

Przymusowe szczepienia już jesienią? Niedzielski zdradza plany rządu

Share

Czwarta fala pandemii koronawirusa zbliża się wielkimi krokami! Jeszcze w wakacje możemy spodziewać się pierwszych restrykcji.

 

Jak poinformowali minister zdrowia Adam Niedzielski i i koordynator rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk, rząd już przygotowuje się do kolejnej fali pandemii koronawirusa. Podczas piątkowej konferencji prasowej politycy mówili o zbliżającym się lockdownie oraz … przymusowych szczepieniach.

Niedzielski twierdził, że na razie rząd nie planuje wprowadzić obowiązkowe szczepienia, jednak może być wyjątek dla medyków.

Jeśli dojdzie do obowiązkowości, w pierwszej kolejności obejmie ona pracowników służby zdrowia – powiedział.

Szef resortu zdrowia także odniósł się do doniesień na temat restrykcji dla osób niezaszczepionych.

Co do różnicowania w dostępności do pewnych usług – obserwujemy i analizujemy. Podejmując decyzje, uwzględniamy również reakcje społeczne. Zastanawiamy się, czy pewne decyzje nie będą kontrproduktywne. Na razie skupiamy się na tym, by docierać do tych miejsc i grup, gdzie poziom szczepień jest najniższy – powiedział Niedzielski.

Ograniczenie dostępu do różnych usług na razie sprowadzamy do elementów czysto epidemicznych. Jeśli ktoś jest zaszczepiony, nie ma obowiązku kwarantanny. (…) Zanim dojdziemy do przymusu czy różnicowania, chcemy wyczerpać możliwości mobilizacyjne – dodał.