0

Putin dostanie „Pokojowa Nagroda Nobla”?! Co oni robią?

Share

Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnym kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla. Tym samy przywódca Federacji Rosyjskiej dołączył do grupy 318 kandydatów, wśród których znajdziemy m.in. Aleksieja Nawalnego czy też Swietłanę Ciechanowską.

Jak podaje serwis TVRain.ru, osobą która zgłosiła Władimira Putina jest rosyjski pisarz, redaktor naczelny gazety „Prezydent” Siergiej Komkow. Jego zdaniem, prezydent Federacji Rosyjskiej jest gwarantem pokoju w regionie oraz na całym świecie. To właśnie dzięki Putinowi do tej pory nie wybuchł żaden poważny konflikt wojskowy.

Dziś to już de facto moja czwarta nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla. Zostało ono wysłane 9 września tego roku i już 10 września zgłoszenie trafiło do Norweskiego Komitetu Noblowskiego w Oslo – powiedział Komkow w trakcie konferencji prasowej.

W sprawie wypowiedział się również rzecznik prasowy prezydenta Putina, Dmitrij Pieskow. Jego zdaniem, przyznanie nagrody Nobla byłoby wspaniałym gestem, jednak jeśli będzie inaczej, to nikt na Kremlu nie będzie oficjalnie narzekał.

Wiecie przecież, że do tej nagrody nominowani są zupełnie różni ludzie. I jest to inicjatywa tych, którzy występują z taką propozycją. W tym przypadku to wspomniany przez was pisarz. Istnieje określona procedura rozpatrywania kandydatur. Jeśli decyzja zapadnie, to wspaniale, jeśli nie, to nic strasznego. Ciężko tu powiedzieć coś innego – stwierdził.