0

Putin oskarżą Ukrainę! Nie spłacili długów ZSRR. „14 miliardów dolarów jako odsetki…”

Share

Władimir Putin kolejny raz zabiera głos w sprawie polityki Ukrainy. Tym razem w filmie „Rosja. Historia najnowsza” Prezydent Rosji twierdzi, że Ukraina nie spłaciła aktywów zagranicznych byłego ZSRR.

Film dokumentalny o którym mowa został wyemitowany na antenie telewizji „Rosija 1”. Jednym z ważniejszych jego elementów była kwestia spłat kredytów, które zaciągał Związek Radziecki.

W 1993 roku wzięliśmy na siebie obowiązek spłaty wszystkich długów byłego Związku Radzieckiego, wszystkich byłych republik radzieckich, w oczekiwaniu, że te republiki przekażą nam zagraniczne aktywa byłego Związku Radzieckiego. Spłaciliśmy wszystkie długi, ale nie wszyscy spełnili ten obowiązek przekazania nam zagranicznych aktywów. Na przykład Ukraina jeszcze tego nie zrobiła – stwierdził Putin.

Jednocześnie polityk podkreślił, że Rosja spłaciła wszystkie zobowiązania przed terminem.

Opłacało się nam spłacać długi przed terminem, bo zaoszczędziliśmy na odsetkach. Gdybyśmy spłacili zgodnie z planem, musielibyśmy zapłacić 14 miliardów dolarów jako odsetki, a tak razie po prostu je zaoszczędziliśmy – dodał.

Źródło: Interfax.ru