3

Putin oskarżony o ZDRADĘ STANU! Trzęsienie ziemi na Kremlu? Do Dumy trafiło oficjalne pismo

Share

To początek ogromnego buntu politycznego w Federacji Rosyjskiej? Radni z Petersburga wysłali do Dumy Państwowej apel, w którym przedstawili propozycję oskarżenia prezydenta Władimira Putina o zdradę stanu! Powodem decyzji jest inwazja na Ukrainę.

Informację o liście podał m.in. portal The Insider. W internecie jest także dostępny skan dokumentu pod którym podpisali się radni miasta Petersburga.

Rada Obwodu Smolnińskiego postanowiła zwrócić się do deputowanych Dumy Państwowej z propozycją postawienia prezydentowi Putina zarzutu zdrady w celu usunięcia go z urzędu. Decyzję tę poparła większość obecnych radnych – napisał Dmitrij Paluga, zastępca rady miejskiej okręgu Smolnińskiego w Petersburgu.

Jak informuje Paluga, za stworzeniem i przesłaniem listu zagłosowało siedmiu z dziesięciu członków rady. Według autorów działania prezydenta Federacji Rosyjskiej podlegają art. 93 Konstytucji, w której zawarto, iż może on zostać odwołany z urzędu na podstawie zarzutów o zdradę stanu bądź innego ciężkiego przestępstwa.

Jednym z celów deklarowanych przez prezydenta Rosji jest demilitaryzacja Ukrainy, a widzimy, że dzieje się dokładnie odwrotnie. Nie chodzi o to, że w pełni popieramy cele deklarowane przez prezydenta Putina, ale po prostu w ramach własnej retoryki szkodzi bezpieczeństwu Federacji Rosyjskiej – mówił Paluga.

Chcemy pokazać ludziom, że są radni, którzy nie zgadzają się z obecnym kursem i uważają, że Putin szkodzi Rosji. Chcemy pokazać ludziom, że nie boimy się o tym rozmawiać – dodał.