0

Putin powinien zostać PREZYDENTEM UKRAINY! Szokujące słowa ukraińskiego polityka

Share

Po zakończeniu „wojskowej operacji specjalnej” Władimir Putin powinien zostać prezydentem Ukrainy i jednocześnie Federacji Rosyjskiej – twierdzi były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, Oleg Cariow.

Były poseł z ramienia Partii Regionów (red. byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza), a obecnie premier nieuznawanej Federacji Republiki Noworosji twierdzi, że dla zapewnienia bezpieczeństwa jego kraju, najlepszym wyborem byłoby powołanie Władimira Putina na fotel prezydenta.

Teraz wyrażam swój punkt widzenia. To powinno być terytorium Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin powinien być prezydentem na tym terytorium, a także na całym terytorium Federacji Rosyjskiej – stwierdził.

Polityk stwierdził również, że kraj powinien zostać podzielony od Kijowa, przez Chersoń, Charków, Dnipro, Odessę i Żytomierz. Regiony te powinny utworzyć Południowy Okręg Federalny, który byłby częścią Federacji Rosyjskiej.

Warto podkreślić, że Cariow znajduje się na liście sankcji Unii Europejskiej. Jako polityk oficjalnie wzywał do utworzenia niezależnego państwa w postaci federacji Noworsji. Obecnie jest ścigany przez ukraińską prokuraturę za zdradę państwa.

Źródło: SM.news