0

Putin ROZLICZA generałów z „operacji specjalnej”! Zamknięte spotkanie z Szojgu i Gierasimowem

Share

Dimitrij Pieskow potwierdził, że 6 września w kalendarzu prezydenta Władimira Putina znajduje się zamknięte spotkanie z ministrem obrony Siergiejem Szojgu i szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR Walerym Gierasimowem.

Wiadomo, że wcześniej prezydent Federacji Rosyjskiej przybył na poligon Siergiejewski, gdzie trwają obecnie ćwiczenia dowodzenia strategicznego i sztabowego w ramach manewrów WOSTOK-2022.

W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że Władimir Putin będzie śledził ostatnią fazę ćwiczeń i rozmawiał z obecnymi na miejscu przedstawicielami sił zbrojnych.

Późniejsze spotkanie z Szojgu i Gerasimowem przez wielu komentatorów określane jest jako „rozliczanie z operacji specjalnej”. Już wcześniej pojawiały się bowiem informacje, iż prezydent Rosji zdecydował się całkowicie pomijać obydwu generałów i kontaktować się bezpośrednio z oficerami dowodzącymi na Ukrainie.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu, na Kremlu pojawił się także generał Zołotow, który to opisywał sytuację na „odzyskiwanych” terenach w Donbasie.

 

Źródło: IZ.ru