0

Putin rozlicza „operację specjalną”?! Gen. Zołotow wezwany na Kreml!

Share

Wiktor Wasiliewicz, jest wiele pytań, ale zaczniemy od jednego z głównych, oczywiście od tego, jak przebiega praca bojowa oddziałów Gwardii Narodowej w ramach wykonywania zadań podczas specjalnego operacja wojskowa w Donbasie – pytał prezydent Władimir Putin przybyłego na Kreml, generała Wiktora Zołotowa.

Wiele wskazuje na to, że upływające pół roku wojny na Ukrainie to czas podsumowań nie tylko wśród ekspertów i publicystów, ale także na szczeblach najwyższej władzy w Moskwie. Prezydent Federacji Rosyjskiej kolejny dzień z rzędu wzywa do siebie urzędników, którzy mniej lub bardziej powiązani są z tym co dzieje się w ramach tzw. „operacji specjalnej”.

W gabinecie Władimira Putina pojawił się także generał Wiktor Zołotow, jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli rosyjskiej armii.

Drogi Władimirowi Władimirowiczu, w trakcie specjalnej operacji wojskowej oddziały Gwardii Narodowej wykonują szeroki zakres zadań w celu zapewnienia ładu, porządku i bezpieczeństwa, a także ustanowienia pokojowego życia na wyzwolonych terytoriach Doniecka i Ługańska republikach, a także w regionach Zaporoża i Chersoniu – zapewniał wojskowy.

Czy spotkanie na Kremlu może oznaczać rozpoczęcie czystek i szukanie winnych niepowodzeń armii rosyjskiej?