0

Putin UJAWNIŁ sposób na walkę z alkoholizmem w Rosji! „Piją i będą pić”

Share

Władimir Putin ujawnił w mediach jaki ma sposób na walkę z alkoholizmem w Rosji! Prezydent Rosji jest zdania, że aby zwalczać alkoholizm, nie można używać przymusu, ale zachęcać do zdrowego trybu życia. Ale podkreślił, że „mężczyźni piją i będą pić”.

Władimir Putin poruszył kwestię alkoholizmy w Rosji w rozmowie wideo z p.o. gubernatora obwodu włodzimierskiego Aleksandrem Awdiejewem, cytowany przez rosyjską, prorządową agencję TASS.

– W walce z alkoholizmem nie należy niczego zakazywać, nie należy zajmować się niepotrzebnym podnoszeniem cen, akcyz i tak dalej – powiedział prezydent Rosji.

Mężczyźni piją i będą pić

– Należy rozwinąć promocję zdrowego trybu życia. Należy zająć się nią, ale nie na pół gwizdka, nie można wierzyć w jakieś takie podejście – ‘mężczyźni piją i będą pić’. To wszystko nie jest takie prymitywne i łatwe. Trzeba po prostu się tym zająć. Nic nowego nie powiem, ale promocja zdrowego trybu życia ma ogromne znaczenie – stwierdził Putin.

Prezydenta Rosji twierdzi, że problem alkoholizmu w tym kraju to brak alternatywnych możliwości spędzania czasu. Rosja powinna rozwijać infrastrukturę sportową i „zwracać większą uwagę na obiekty kultury”.

– W tej kwestii jest czym się zająć, tym bardziej że obwód włodzimierski jest jedną z ‘cytadel’ rosyjskiej kultury, w podstawowym znaczeniu tego słowa – mówił Putin.

Źródło: Tass