0

Putin w maju ZAWIESI wojnę na Ukrainie! Generał podaje konkretną datę

Share

Rosjanie mogą ogłosić przed 9 maja połowiczne zwycięstwo i tymczasowe zawieszenie broni – twierdzi w rozmowie z portalem Onet.pl, generał Mieczysław Gocuł.

Były szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego twierdzi, że zbliżające się święto „Dzień Zwycięstwa” będzie powodem dla którego prezydent Putin może zdecydować się na zawieszenie broni na Ukrainie. Będzie to bardzo sprytne zagranie z jego strony.

Świat zachodni odetchnie wtedy z ulgą i będzie szukać pretekstu, aby znieść sankcje. Takie są moje przemyślenia, bazując na historii z 2008 r. i wojnie z Gruzją czy na wydarzeniach z 2014 r., kiedy rozpoczął się konflikt zbrojny w Ukrainie – stwierdza.

Zdaniem wojskowego zachodni politycy nie są w stanie wyciągać jakichkolwiek wniosków z zachowania Władimira Putina i innych polityków Federacji Rosyjskiej. Ekspert jest zdania, że nawet wojna na Ukrainie nie nauczy ich przewidywania kolejnych ruchów Kremla.

Mam wrażenie, że przywódcy polityczni nie potrafią, bądź nie chcą wyciągać właściwych wniosków z dotychczasowych poczynań Putina. Jeśli tak się stanie, to już wkrótce, za kilka lat, możemy zapłacić wysoką cenę za pobłażliwość i brak konsekwencji. Tym razem jednak może być nieporównywalnie wyższa i bardziej dla nas dotkliwa – podkreślił.

 

Źródło: Onet.pl