0

Putin wprost: Każdy z nas ponosi ogromną ODPOWIEDZIALNOŚĆ za Rosję! Rosjanie będą WALCZYĆ za ojczyznę!

Share

Każdy z nas ponosi ogromną odpowiedzialność za Rosję, za wzmacnianie kraju i ochronę wielkiej ojczyzny – mówił Władimir Putin w trakcie specjalnego wystąpienia z okazji 1160. rocznicy narodzin rosyjskiej państwowości.

Przemowa prezydenta Federacji Rosyjskiej odbyła się zaledwie kilka godzin po transmitowanym przez telewizję orędziu do narodu. Przypomnijmy, Putin ogłosił w nim częściową mobilizację rezerwistów, którzy mają wziąć udział w wojnie na Ukrainie.

Wystąpienie na rocznicowym koncercie wyglądało jak kontynuacja wcześniejszej wypowiedzi. Choć miało w sobie elementy historyczne, to ewidentnie było patriotyczną odezwą do narodu.

Przez te 1160 lat nauczyliśmy się, że każde osłabienie naszej suwerenności jest dla nas śmiertelnie niebezpieczne. Więcej błędów nie należy się po nas spodziewać. Nie ulegniemy szantażowi i zastraszaniu – mówił Putin.

Bohaterskie pokolenia naszego ludu przezwyciężyły trudności, przezwyciężyły wszelkie próby, stworzyły i zwiększyły wielkość naszej ojczyzny, okryły chwałą swoje imiona – dodał.

Prezydent podkreślał wyjątkowość kierowanego przez siebie narodu i osiągnięć, jakie udało się zdobyć przez 1160 lat istnienia.

Cywilizacja rosyjska jest wyjątkowa. I nie ma tym krzty pychy zarozumiałości. Rosjanie będą walczyć o ojczyznę, bronić swojej suwerenności, kultury i tradycji w imieniu naszych przodków i naszych potomków, w imię Rosji, jej wielkiej historii i wielkiej przyszłości – przekonywał.

 

Źródło: Kremlin.ru