0

Putin zaszczepiony na koronę. Jest informacja o stanie zdrowia

Share

Władimir Putin przyjął szczepionkę przeciw koronawirusowi – poinformował rzecznik prasowy Kremla, Dmitrij Pieskow. Nie wiadomo, którą z rosyjskich szczepionek przyjął prezydent Federacji Rosyjskiej.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19 i czuje się dobrze – oznajmił Pieskow. Jednocześnie rzecznik podkreślił, że dzień po zaszczepieniu będzie dla Władimira Putina normalnym dniem pracy.

Media w Rosji zastanawiają się, z którego preparatu skorzystał prezydent. Wiadomo, że jest on produkcji rosyjskiej, w grę wchodzą zatem: Sputnik V, EpiVacCorona i CoviVac. Jeśli Władimir Putin zdecydował się na szczepionkę Sputnik V, to za około trzy tygodnie powinien otrzymać drugą dawkę.

W grudniu 2020 r. sam Putin powoływał się na swój wiek – 68 lat, tłumacząc dlaczego nie przyjął szczepionki w pierwszej kolejności. Później, gdy Sputnik V został dopuszczony dla osób powyżej 60 roku życia, rosyjski przywódca zastrzegł, że musi pogodzić przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19 z grafikiem innych zaleconych mu szczepień.