0

Rada Medyczna chce PRZYMUSU szczepień! Czekają na decyzję Premiera Morawieckiego

Share

Doradcy Morawieckiego mówią wprost, chcą szeregu radykalnych działań ws. szczepień! Według przedstawicieli Rady Medycznej przy premierze, należy jak najszybciej wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla medyków i nauczycieli.

Przecież obowiązkowe szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B już jest znane wszystkim medykom i bez niego nie ma dostępu do wykonywania tego zawodu. Dlaczego więc w tym przypadku miałoby być inaczej? Lekarze powinni wierzyć w osiągnięcia medycyny i wiedzę medyczną. Jeżeli ktoś ma pracować z pacjentami, to musi być zaszczepiony – twierdzi prof. Magdalena Marczyńska.

To jednak nie wszystko. Według wspomnianej Rady Medycznej przymus powinni mieć nie tylko medycy, ale także nauczyciele. Ci już za nieco podan miesiąc pójdą do pracy i będą podnosić ryzyko przenoszenia wirusa i ewentualnego zamykania szkół.

Jakby tego było mało, według dziennikarzy RMF FM, w Radzie Medycznej pojawiły się także głosy o zdecydowanym zaostrzeniu przepisów i obostrzeń. Jeśli miałby się pojawić znaczący wzrost zachorowań, to wówczas osoby niezaszczepione miałyby zakaz korzystania z kin, restauracji i basenów.

Źródło: RMF24.pl