6

Rada Medyczna poda się do dymisji?! Zaskakujące doniesienia z Senatu

Share

Rada Medyczna jest na pograniczu podania się do dymisji – poinformował marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Według ustaleń „Gazety Wyborczej” część członków chciała zrezygnować z doradzania Mateuszowi Morawieckiemu.

Przypomnijmy, w dniu dzisiejszym Rada Medyczna wydała komunikat, w którym „korona eksperci” zakazują negować kwestię szczepienia przeciw COVID-19.

Szczepienie przeciwko COVID-19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii. Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie mają żądnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień, zwiększają liczbę ofiar pandemii – głosi stanowisko Rady Medycznej.

W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych – napisano w stanowisku.

Szokujące doniesienia miał jednak przekazać marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zdaniem polityka członkowie Rady Medycznej mieli podać się do dymisji, gdyby takowe stanowisko nie zostało wystosowane.

Rada Medyczna jest na pograniczu podania się do dymisji, bo stanowi listek figowy dla legitymizowania braku działań rządu, wbrew temu, co ta rada rekomenduje. A wiem, że rekomendacje są zdecydowanie bardziej aktywne. Będą ponosić odpowiedzialność za tę hekatombę zgonów i nie dziwię się, że ich cierpliwość się skończyła – mówił.