0

Reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za korupcję! Przyjmował łapówki i ustawiał mecze

Share

Zdecydowanie nie tak miała rozwijać się kariera Pawła Cibickiego. Młodzieżowy reprezentant Polski i Szwecji został skazany przez sąd apelacyjny za przyjęcie łapówki i ustawienie meczu w 2019 roku.

Według śledczych, polski piłkarz miał sprzedać swój udział w meczu pomiędzy Kalmar FF i IF Elfsoborg. Cibicki w porozumieniu dwoma graczami portali bukmacherskich miał wymusić ostry faul i zachowanie wobec sędziego za które pokazana została żółta kartka. Za swój „gest” otrzymał 300 tysięcy koron wynagrodzenia, czyli około 120 tysięcy złotych.

Warto przypomnieć, że poza szwedzkim sądem, sprawą zajmowała się także tamtejsza federacja piłkarska SvFF. Ta przeprowadziła wewnętrzne śledztwo i zdyskwalifikowała piłkarza na 4 lata, zakazując mu jakiejkolwiek działalności sportowej na terenie kraju. Jednocześnie wysłała również prośbę do FIFA, aby zakaz rozszerzony był na cały świat.

Teraz sąd apelacyjny uznał, że linia obrony Cibickiego była wyjątkowo słaba (red. mówił o tymczasowej pożyczce) dodatkowo na jego niekorzyść miał działać fakt, iż uznano, że ciężko jest mówić o zakładach bukmacherskich na żółtą kartkę konkretnego zawodnika, jako o przypadkowych. Były reprezentant Polski usłyszał wyrok więzienia, lecz w zawieszeniu.

Źródło: Polsat News