0

Rosja proponuje Ukrainie pokój! Postawiono absurdalne warunki

Share

Strona ukraińska może zatrzymać to wszystko jeszcze przed końcem dnia – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, proponując władzom w Kijowie zakończenie działań w ramach „operacji specjalnej”.

Agencja AFP podaje słowa rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który proponuje Ukrainie wstrzymanie rosyjskiej ofensywy. Polityk mówił, że Moskwa zdecyduje się na taki krok, jeśli Kijów ogłosi kapitulacje i nakaże swoim żołnierzom złożenie broni.

Strona ukraińska może zatrzymać to wszystko jeszcze przed końcem dnia – powiedział Pieskow.

Na razie ukraińskie władze nie odniosły się do słów rzecznika Kremla. Jest jednak jasne, że Wołodymyr Zełenski i jego polityczni współpracownicy nie przyjmą takich warunków.

Atak w Krzemieńczuku

W trakcie konferencji prasowej, Ministerstwo Obrony Rosji skomentowało poniedziałkowy atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła, według najnowszych danych, do ponad 20. Rannych zostało 59 osób.

W komunikacie w serwisie Telegram resort określił ostrzał jako „precyzyjne uderzenie” na hangary z bronią i amunicją otrzymywaną przez Ukrainą ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Według Moskwy, przetrzymywany we wspomnianych hangarach sprzęt miał zostać w przyszłości wysłany do Donbasu.

Źródło: AFP