1

Rosja się WZMACNIA! Czas gra na ich korzyść! Prof. Zapałowski o kontrofensywie Ukraińców

Share

Ukraińcy nie mają takich sił, aby przeprowadzić dużą i skuteczną ofensywę w obwodzie Chersońskim – twierdzi prof. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. bezpieczeństwa narodowego, komentując obecną sytuację na froncie na Ukrainie.

Przypomnijmy, od 29 sierpnia br., armia Ukrainy rozpoczęła działania ofensywne w bliskich okolicach miasta Chersoń, które praktycznie od samego początku wojny okupowane jest przez siły rosyjskie. Ze szczątkowych informacji, które przedostają się do mediów wynika, że żołnierze podlegli władzom w Kijowie opanowali pięć wsi oraz w jednym miejscu byli w stanie przełamać linię obronną Rosjan.

Dla wszystkich było jasne, że kontrofensywa będzie, ponieważ zaczęto neutralizować systemy dostaw logistycznych dla tej części armii rosyjskiej, które jest na tzw. przyczółku chersońskim – tłumaczył prof. Zapałowski.

Zaczęto na terenie samego Chersonia, czy też Nowej Kachiwki, niszczyć mosty bądź je wysadzać. Tak, aby Rosjanie mieli problemy z przerzutem obwodów na ten kierunek – dodał.