0

Rosja szykuje największą operację od czasów II Wojny Światowej! Ekspert wojskowy ujawnia szczegóły planu Putina

Share

W rzeczywistości dla armii rosyjskiej jest to największa tego typu operacja od czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – twierdzi Boris Rozhin, rosyjski ekspert wojskowy, odnosząc się do przegrupowania i nowych ruchów rosyjskich sił na Ukrainie.

Przypomnijmy, według najnowszych doniesień z Ukrainy, wojsko Federacji Rosyjskiej przygotowuje się do znaczącej zmiany na linii frontu. Większość sił ma zostać skierowana w okolice Donbasu, aby tam przejąć kontrolę nad regionem.

Jak zapowiedział szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Pushilin, w najbliższym czasie tempo „operacji specjalnej” ma znacząco przyspieszyć.

W rzeczywistości dla armii rosyjskiej jest to największa tego typu operacja od czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. To ma swoje własne trudności. Ale wróg ponosi straty, broni się. Następnie wszyscy czekają na rozpoczęcie drugiej fazy, która jest związana konkretnie z operacją ofensywną mającą na celu okrążenie tej grupy – zapowiada Boris Rozhin.

Eksperci podkreślają, że na terenie który będzie chciała zdobyć rosyjska armia znajduje się obecnie około 40-50 tysięcy ukraińskich żołnierzy.

Źródło: SM.news