0

Rosja szykuje OSTATECZNE UDERZENIE! W Kijowie cisza przed burzą

Share

W tym momencie Rosjanie próbują okrążyć Kijów, ale nasi żołnierze dzielnie im na to nie pozwalają. W stolicy wszystko jest pod kontrolą – zapewnia mer Kijowa, Witalij Kliczko.

W rozmowie z radiem RMF FM polityk potwierdza, że trwają obecnie wzmożone działania przygotowujące miasto to obrony. Eksperci nie mają wątpliwości, że rosyjskie wojsko spróbuje w najbliższym czasie skomasowanego uderzenia na stolicę Ukrainy.

W tym momencie Rosjanie próbują okrążyć Kijów, ale nasi żołnierze dzielnie im na to nie pozwalają. Bezlitośnie niszczymy plany agresora. Ukraińscy bojownicy są bardzo twardzi, świetnie sobie radzą. Przypomnę, że Rosjanie planowali być w Kijowie już po dwóch dniach. Czyli 10 dni temu. Bo to żadna tajemnica: ich celem jest Kijów – stolica Ukrainy. A my twardo się bronimy. Choć nie jest to łatwe. Rosjanie są już na rogatkach Kijowa. Są w okolicznych miasteczkach, takich jak Bucha, Hostomel. W walce o nasze miasto zginęło już ponad tysiąc osób. Po obu stronach – stwierdził.

Kliczko potwierdził jednocześnie złe informacje dotyczące podkijowskich miejscowości, w których od kilku dni trwają zaciekłe walki.

Tam dochodzi do humanitarnej katastrofy. Nie ma tam jedzenia, ogrzewania, prądu, wody. Staramy się pomóc tym ludziom i ich ewakuować – powiedział.

W rozmowie pojawiła się również kwestia zaangażowania Polski w pomoc dla Ukrainy. Mer Kijowa nie ukrywał, że jest bardzo wdzięczny za to, co do tej pory zrobili i robią Polacy.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Polacy dali nam ogrom wsparcia. Przyjęli do siebie wielu Ukraińców i się nimi zaopiekowali. Dostaliśmy od was bardzo dużo potrzebnej nam pomocy humanitarnej. Bardzo to doceniamy. Rozmawiałem kilka chwil temu z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i powiedziałem mu dokładnie to samo. To, że daliście naszym dzieciom schronienie, jest dla nas bardzo ważne. Nigdy Wam nie zapomnimy pomocy w tym trudnym czasie – podkreślił.