0

Rosja użyje broni nuklearnej?! Generał nie pozostawia złudzeń

Share

Nie można ignorować użycia przez Rosję taktycznej broni jądrowej – twierdzi generał Walerij Załużny, naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

W rozmowie z państwową agencją UKRinform wojskowy jasno podkreślił, że należy liczyć się z możliwością użycia przez Federację Rosyjską takiego środka, szczególnie w przypadku niepowodzeń na froncie.

Istnieje bezpośrednie zagrożenie użycia, w pewnych okolicznościach, taktycznej broni jądrowej przez rosyjskie siły zbrojne – stwierdził.

Nie można również całkowicie wykluczyć możliwości bezpośredniego zaangażowania wiodących krajów świata w „ograniczony” konflikt nuklearny, w którym perspektywa III wojny światowej jest już bezpośrednio widoczna – dodał.

Przypomnijmy, że według ekspertów Rosja posiada w swoim arsenale około 2 tysiące ładunków z taktyczną bronią jądrową, która może być dostarczana drogą powietrzną, morską lub lądową.

Według przewidywań, jeśli miałoby dojść do użycia bomby atomowej, to byłby to prawdopodobnie mały ładunek użyty do zniszczenia jednego z dużych miast na Ukrainie, aby wywołać przerażenie wśród mieszkańców całej Europy.

Źródło: UKRInform