0

Rosja wprowadza „PLAN B”! Generał wprost: Putin wyraźnie zmienił strategię

Share

Kłopoty rosyjskiej armii na froncie sprawiają, że Rosja musi ograniczyć swoje początkowe cele wojenne. Putin wyraźnie zmienił strategię – twierdzi generał Stanisław Koziej w rozmowie z portalem Interia.pl.

Zdaniem byłego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego rosyjska generalicja zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że początkowy plan szybkiego przejęcie Ukrainy nie udał się, a w związku z tym należy zmienić strategię.

Wydaje się, że Władimir Putin już zrozumiał, że militarnie nie da się pokonać Ukrainy. armia tego kraju nie da się Rosjanom rozbić na polu bitwy – podkreślił.

Putin wyraźnie zmienił strategię. Wycofuje się z Kijowa i koncentruje siły na południowowschodniej Ukrainie, żeby opanować i kontrolować jak największe terytorium i mieć pomost między Donbasem a Krymem. Na tym koncentruje się w sensie wojska – dodaje.

Według generała Kozieja trwają obecnie przygotowania do ustawienia rozmów i sfinalizowania politycznego porozumienia, które będzie można ogłosić jako sukces operacji na Ukrainie.

W Doniecku i Ługańsku szykowane jest referendum na temat przyłączenia tych regionów do Rosji. Po jego przeprowadzeniu Rosja przyjmie obie republiki, a wtedy Putin będzie mógł mówić, że oto ukraińska armia również okupuje terytorium Rosji i na te tory będzie kierował negocjacje pokojowe – podsumował.

Źródło: Interia.pl