0

Rosja zażąda KORYTARZA do Kaliningradu! Prezydencki minister nie ma wątpliwości „Tu Rosja jest problemem”

Share

Chcemy okazać solidarność Litwie i prezydentowi (Gitanasowi) Nausedzie) i pokazać też, że tak naprawdę rosyjskich pogróżek Polska i Litwa się nie boją – twierdzi prezydencki minister Jakub Kumoch. Szef Biura Polityki Międzynarodowej komentował możliwe zagrożenie związane z korytarzem z Białorusi do Kaliningradu.

Przypomnijmy, temat tzw. przesmyka suwalskiego ma być podejmowany w trakcie szczytu NATO. Zależy na tym głównie Polsce i Litwie, które podnoszą kwestię dużego zagrożenia militarnego ze strony Federacji Rosyjskiej.

Dlatego Polska podkreśla istnienie przesmyku suwalskiego jako jednego z argumentów, dla których siły NATO powinny w Polsce być – tłumaczył Kumoch na antenie TVN24.

Prezydencki minister skomentował m.in. doniesienia medialne mówiące o tym, że przesmyk suwalski jest obecnie jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie.

Dzisiejsza Rosja jest niestety w stanie każde miejsce na świecie uczynić najbardziej niebezpiecznym miejscem świata. Tu Rosja jest problemem, a nie przesmyk suwalski – podkreślił.

To jest coś, co jest naturalną koleją rzeczy, jeżeli Rosja wygra wojnę z Ukrainą, to za naszego życia pojawi się taki postulat i będziemy mieli kolejny raz powrót do tego samego, co mieliśmy w historii – dodał.

Źródło: TVN24.pl