0

Rosjanie idą na SŁOWIAŃSK! To kolejne miasto na celowniku wojsk Putina [WIDEO / FOTO]

Share

Siły rosyjskie prowadzą zmasowany ostrzał Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy – poinformował mer miasta Wadym Lach. Zdaniem ekspertów, to kolejne miasto znajdujące się na liście najbliższych celów wojsk Federacji Rosyjskiej.

Jak informują będący na miejscu korespondenci miasto jest ostrzeliwane jednocześnie w kilku regionach. Wybuchy spowodowały liczne pożary. Nie ma do tej pory szczegółowych informacji dotyczących ofiar czy strat w architekturze miejskiej.

Słowiańsk! Zmasowany ostrzał miasta! (…) Wszyscy mają pozostać w schronach. Dodatkowe informacje podamy później – napisał mer Słowiańska w momencie, gdy rozpoczęło się ostrzeliwanie centrum i osiedla Północ.

Widać doskonale, że wojska rosyjskie chcą iść za ciosem. Pomimo, że brytyjskie media ogłaszały rzekome zatrzymanie i odpoczynek, to jednak realna sytuacja wskazuje, że generalicja poczuła siłę i niesiona 'podnieceniem’ zdobycia Sewierodoniecka i Łysychanska chce wzmocnić tempo marszu – skomentował doniesienia Marcin Jan Orłowski, redaktor naczelny Krul TV.

Warto pamiętać, że jedną z linii obrony wojsk Ukrainy jest właśnie linia Bakhmut – Słowiańsk – dodał.