0

Rosjanie mają BROŃ NUKLEARNĄ na Białorusi?! „Konieczna reakcja USA”

Share

Rozchodzą się informacje, że na Białoruś dostarczono cztery taktyczne głowice nuklearne – twierdzi rosyjski politolog Andriej Piontkowski. W swoich wpisach krytyk Kremla wezwał do natychmiastowej reakcji władze Stanów Zjednoczonych.

Jak twierdzi Piontkowski, Waszyngoton powinien jak najszybciej zainteresować się tematem i oficjalnie ogłosić, czy prezentowane doniesienia są prawdziwe.

Stany Zjednoczone muszą natychmiast a) potwierdzić lub zaprzeczyć; b) publicznie wyjaśnić panu Putinowi, że w przypadku, gdy rozpocznie atak nuklearny z dowolnego terytorium, zostanie osobiście wyeliminowany – napisał.

Straszenie użyciem broni nuklearnej przeciwko Ukrainie bądź krajom NATO wspierającym rząd w Kijowie nie jest niczym nowym w polityce międzynarodowej. Eksperci podkreślają jednak, że jest to bardzo mało realny scenariusz.

Co więcej, wojskowi wielokrotnie wspominali, że w kontekście broni nuklearnej mówimy o taktycznych głowicach nuklearnych o niewielkiej sile rażenia w porównaniu do broni strategicznej.