3

Rosjanie oskarżają Ukrainę. 30 laboratoriów, które działały dla Pentagonu

Share

Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że na Ukrainie działa ponad 30 laboratoriów w ramach programów Pentagonu – informuje portal Izviestia.

Jak twierdzą przedstawiciele ministerstwa na Ukrainie powstała specjalna sieć ponad 30 laboratoriów biologicznych, których działania można podzielić na badawcze i sanitarno-epidemiologiczne.

Prace prowadzone są w trzech głównych obszarach. Przede wszystkim jest to monitorowanie sytuacji biologicznej na proponowanych obszarach rozmieszczenia kontyngentów wojskowych państw bloku NATO – mówi Igor Kirilłow, szef Sił Obrony Radiacyjnej, Chemicznej i Bilogicznej Sił Zbrojnych FR.

Drugi to zbieranie i eksport do USA szczepów niebezpiecznych mikroorganizmów. Trzeci kierunek to praca badawcze nad badaniem potencjalnych środków broni biologicznej, specyficznych dla danego regionu – dodaje.

Według ministerstwa prace są realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez USA kwotą w wysokości 11,8 miliona dolarów.

Praca laboratoriów, które działają od 2014 roku […] w ramach programu tzw. reformy ukraińskiego systemu opieki zdrowotnej doprowadziły do niekontrolowanego wzrostu zachorowalności na szczególnie niebezpieczne i ekonomicznie istotne infekcje – twierdzi Kirilłow.

UWAGA! Redakcja 4Mens.pl podaje informacje opierające się na oficjalnych przekazach ministerstw, instytucji państwowych oraz agencji prasowych. Niniejszy tekst jest informacją, która stworzona została na podstawie oficjalnych oświadczeń i dokumentów. Dziennikarze naszego zespołu dokładają wszelkich starań, aby trwająca wojna na Ukrainie była opisywana na podstawie wielu źródeł, również tych, z którymi nasi odbiorcy mogą się nie zgadzać.