0

Rosjanie PRĄ do przodu! Gbiorczyk: Sytuacja dla Ukraińców jest bardzo zła

Share

Sytuacja dla ukraińskiej armii jest bardzo zła. Nie chcę być defetystą, ale Rosjanie po złamaniu obrony Łysyczańska zyskali dużą przewagę w polu walki. To mogą być arcy ciężkie dni dla obrony – mówił Adam Gbiorczyk, przedstawiciel partii KORWiN, analizujący sytuację na froncie wojny na Ukrainie.

W rozmowie z Marcinem Janem Orłowskim, ekspert ds. wojskowości przedstawiał najnowsze doniesienia dotyczące ruchów wojsk i walk odbywających się w Doniecku. Jego zdaniem, w ostatnich dniach sytuacja znacząco zmieniła się na korzyść wojsk Federacji Rosyjskiej.

Trzeba zrozumieć, że Rosjanie stosują taktykę, która im się sprawdza. Tu nie ma jakiejś przełomowej myśli taktycznej, a po prostu siła i ogromna przewaga ogniowa. Są miejsca, gdzie sprzętowo Rosja ma 20 razy więcej sprzętu niż ukraińscy obrońcy – podkreśla.

Wszystko wskazuje na to, że sprzęt z Zachodu dotrze na Ukrainę dopiero w połowie sierpnia. To bardzo późno, a do tego czasu Ukraińcy będą musieli prowadzić wyjątkowo ciężkie działania – dodaje.