0

Rosjanie publikują „LISTĘ NIEPRZYJAZNYCH PAŃSTW”! Kto na nią trafił?

Share

Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, kraje Unii Europejskiej, Ukraina, a także m.in. Japonia, Korea Południowa, Australia i Tajwan – co łączy te kraje? Wszystkie znalazły się na „liście nieprzyjaznych państw”, która została stworzona przez Kreml.

Informację o powstaniu listy przedstawiła agencja TASS. W jej komunikacie czytamy, że rząd Federacji Rosyjskiej zatwierdził listę, która wskazuje kraje dopuszczające się do nieprzyjaznych działań wymierzonych w Rosję, jej firmy oraz obywateli.

Jednocześnie poinformowano, że obywatele, regiony, a nawet gminy które mają zobowiązania dewizowe wobec zagranicznych wierzycieli z listy krajów nieprzyjaznych, będą mogły spłacić je w rublach.

Na zatwierdzonej w poniedziałek czarnej liście Kremla znalazły się  Stany Zjednoczone, Kanada, kraje Unii Europejskiej, Wielka Brytania (m.in. Baliwat Jersey, Anguilla, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gibraltar), Ukraina, Czarnogóra, Szwajcaria, Albania, Andora, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Macedonia Północna, a także Japonia, Korea Południowa, Australia, Mikronezja, Nowa Zelandia, Singapur i Tajwan.

Źródło: RT.com