0

Rosyjscy eksperci wojskowi straszą w mediach: „NATO szykuje się do wojny!” To zwiastuje ogromny konflikt

Share

NATO wysyła szereg sygnałów, prawdopodobnie oznaczających przygotowania do działań bojowych – mówi rosyjski ekspert wojskowy Igor Korotczenko. To nie pierwszy w Rosji medialny przekaz, który stara się przedstawić obywatelom, agresywne zamiary Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Teza dotycząca agresywnych zamiarów NATO padła z ust redaktora naczelnego gazety „Obrona Narodowa”. W trakcie jednego z programów telewizyjnych Korotczenko przekonywał, że wojska krajów należących do sojuszu są stale przesuwane bliżej granic Federacji Rosyjskiej, a ich liczebność regularnie rośnie. Zdaniem eksperta, rozpoczął się właśnie okres zbierania wszelkich informacji, które miałyby pomóc w prowadzeniu działań wojennych na szeroką skalę.

Zdaniem Igora Korotczenki w ostatnim czasie nasiliły się także działania wywiadowcze. Według eksperta, kraje NATO od pewnego czasu stosują taktykę wysyłania do Rosji szpiegów, udających turystów, którzy w trakcie „zwiedzania kraju” uzyskują niezbędne informacje. O procederze świadczyć mają statystyki rosyjskich służb specjalnych, które wychwytują „turystów”.

Fakt, iż redaktor naczelny „Obrony Narodowej” wspomina o wybuchu III wojny światowej nikogo nie dziwi. Korotczenko już wcześniej zapowiadał zbliżające się konflikty militarne, w tamtych przypadkach chodziło jednak o Stany Zjednoczone, które jego zdaniem miały się przygotowywać do uderzenia jądrowego na Federację Rosyjską.

Źródło: Oborona.ru