1

Rosyjski polityk chce rozbioru Ukrainy! „Najlepszym sposobem byłaby likwidacja”

Share
Jan Bieńkowski

Najlepszym sposobem byłaby likwidacja Ukrainy jako państwa. To byłoby lepszym rozwiązaniem nie tylko dla Rosji i mieszkańców Donbasu, ale również mieszkańców całej Ukrainy – mówi członek prezydenckiej Rady ds. Relacji Międzyetnicznych Bogdan Bezpałka.

Według cytowanego przez agencję RIA Nowosti eksperta, Federacja Rosyjska nie powinna oczekiwać na wykonywanie przez rząd w Kijowie porozumień mińskich. Jego zdaniem tamtejsza władza jest sterowana przez Zachód.

Wcześniej podobne zdanie wyrażał wiceszef Rady Bezpieczeństwa, były prezydent Dmitrij Miedwiediew. Zdaniem polityka obecnie nie ma sensu rozmawiać z władzami ukraińskimi, ponieważ te są „wasalem Zachodu”.

Moskwa znów sięga po agresywną retorykę, bo Zełenski mocno drażni rosyjskie kierownictwo. Uważali, że władzę na Ukrainie objął zwykły artysta kabaretowy, i myśleli, że szybko go omamią. Mówił po rosyjsku i na początku mocno chciał się dogadać i zakończyć wojnę. Ale szybko się zorientował, że próbują zmusić go do gry na ich zasadach. Zełenski więc poszedł w drugą stronę, postawił na NATO i twarde negocjacje z Moskwą – powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą ukraiński politolog Wołodymyr Fesenko.

Źródło: RP.pl