2

Rosyjski skoczek POPIERA Władimira Putina. Kibice oburzeni [FOTO]

Share

Czy Rosyjscy sportowcy powinni brać udział w międzynarodowych zawodach? To pytanie zadawane przez dziennikarzy, publicystów i działaczy sportowych na całym świecie. Okazuje się bowiem, że w tym teoretycznie apolitycznym gronie znajdują się tacy, którzy popierają politykę Władimira Putina.

W sprawie mowa o skoczku narciarskim Jewgieniju Klimowie. W trakcie ostatniego konkursu drużynowego zawodnik „nagle” postanowił zmienić element swojego stroju. Zostało to natychmiast wyłapane przez kibiców.

Jak widać na wielu fotografiach, które pojawiły się w sieci, Klimow z dnia na dzień postanowił prezentować rękawiczki z flagą Rosji. W piątkowym konkursie tejże flagi nie było.

Zdaniem wielu komentatorów i kibiców to jasny sygnał, iż skoczek popiera politykę Władimira Putina.

W sprawie wypowiedział się m.in. trener reprezentacji Polski.

Była dyskusja o tym, z czym Klimow wyskoczył. Czegoś takiego ja nie akceptuje. Ale decyzja należy do innych – przyznał szkoleniowiec.

Rozmawiamy wszyscy o tym. W tym stuleciu taka sytuacja nie przechodzi przez głowę. Jeśli człowiek ma jakieś uczucia i potrafi wyobrazić sobie, co ludzie przeżywają na Ukrainie, nie da się obok tego przejść – dodał Doleżal.

Źródło: SportoweFakty.wp.pl