0

Rosyjskie MON: Zniszczono bazę z POLSKĄ bronią pod Lwowem!

Share

Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło, że atak rakietowy w pobliżu miasta Radziechów w obwodzie lwowskim zniszczył bazę magazynową z bronią i amunicją pochodzącą z Polski. Informację przekazał przedstawiciel resortu obrony Igor Konashenkov.

Przypomnijmy, 2 sierpnia br. siły rosyjskie przeprowadziły ostrzał rakietowy w obwodzie lwowskim. Jak poinformowano, jedna z rakiet uderzyła w okolicach miejscowości Czerwonohrad, 15 kilometrów o polskiej granicy. Według Rosjan miejscem, gdzie uderzono jest Radziechów znajdujący się 48 kilometrów od granicy.

Wysokoprecyzyjne pociski dalekiego zasięgu wystrzeliwane z powietrza w pobliżu  Radziechów w obwodzie lwowskim zniszczyły bazę magazynową z bronią i amunicją wyprodukowaną za granicą, dostarczonymi reżimowi kijowskiemu z Polski – mówił rosyjski oficer w filmie podsumowującym kolejny dzień „operacji specjalnej” na Ukrainie.

Co warto podkreślić, tego samego dnia w Kijowie wizytę składał minister spraw zagranicznych Polski, Zbigniew Rau, który spotkał się m.in. z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

 

Źródło: IZ.ru