0

Rosyjskie MSZ ostro o Polsce! Dojdzie do poważnego, politycznego konfliktu?

Share

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oburzone! Maria Zacharowa ostro skrytykowało wydanie naukowego tłumaczenia „Mein Kampf” w Polsce.

Wojna z radzieckimi pomnikami, którą w wielu krajach toczą centralne i lokalne władze jest jednym z naocznych przykładów fałszowania historii poprzez jej wymazanie, jej wypaczenie – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami.

– Niestety, zjawisko to nabiera kształtu w Polsce, której rząd, opluwając stosunki dwustronne i porozumienia, które zostały podpisane z naszą stroną i regulują obszar memorialny, rocznie dziesiątkami likwiduje materialne dowody ocalenia swojego własnego narodu przez żołnierzy radzieckich, pomniki, memoriały, dokumenty – dodała.

Zacharowa uważa, że Polska próbuje fałszować historię, wydając tłumaczenie książki Adolfa Hitlera.

– W ostatnich dniach okazało się, że wydawnictwo Bellona przygotowuje w Polsce pod koniec stycznia wydanie kolejnego nakładu tego dzieła. Przypomnę, że właśnie w nim była uzasadniona potrzeba zgładzenia wśród wielu narodów, również polskiego. To jest właśnie fałszowanie historii – powiedziała.

Przypomnijmy, że „Mein Kampf” ukaże się w Polsce jako publikacja naukowa. Przedstawiciele wydawnictwa też poinformowali, że książka nie będzie reklamowana.