0

Rosyjskie samoloty bojowe przy granicy z Polską! Będą pełnić „dyżury bojowe”

Share

Samoloty wielozadaniowe Su-30SM przybyły właśnie na lotnisko w Baranowiczach, 150 kilometrów od granicy z Polską – poinformowało ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej. Według oficjalnych informacji, będą one pełnić dyżury bojowe w ramach białorusko-ryjskisje bazy szkoleniowej.

Na lotnisko w Baranowiczach w celu utworzenia wspólnego centrum szkolenia lotnictwa bojowego i wojsk obrony powietrznej Białorusi i Rosji przybyły samoloty Su-30SM Sił powietrzno-kosmicznych Federacji Rosyjskiej – czytamy w komunikacie prasowym.

Informacja o zwiększeniu sił nie jest niczym nowym. Decyzja zapadła 5 marca w Moskwie podczas spotkania ministrów obrony Rosji i Białorusi.

Na bazie tego ośrodka będą przygotowywane załogi samolotów Su-30SM, prowadzone będzie szkolenie białoruskich specjalistów obsługi systemów rakietowych, w które wyposażone są siły zbrojne Rosji, a także wspólne wykonywanie zadań bojowych – zapowiedziano.

Przypomnijmy, że już 28 sierpnia do Grodna przybyły oddziały wojsk rakietowych.

W celu utworzenia wspólnego centrum szkolenia sił lotniczych i wojsk obrony powietrznej Białorusi i Rosji do Grodna przybyły oddziały rosyjskich wojsk rakietowych – podawał wówczas resort.

 

Źródło: RT.com