0

Równi i równiejsi! Novak Djoković nie musi się szczepić przed Australian Open!

Share

Jeden z najlepszych tenisistów świata i dziesięciokrotny zwycięzca Australian Open, Novak Djoković weźmie udział w turnieju w Melbourne. Serbski tenisista został zwolniony z obowiązku szczepienia ze względu na „powody medyczne”.

Spędziłem fantastyczny czas z bliskimi, a dziś ruszam na Antypody ze zwolnieniem ze szczepienia – czytamy na instagramowym profilu Djokovica.

Decyzja organizatorów oraz samego zawodnika wywołała ogromne oburzenie w mediach. Warto bowiem przypomnieć, że z udziału w wielkoszlemowym turnieju musieli zrezygnować m.in. zawodnicy zaszczepieni rosyjskim Sputnikiem.

W tym przypadku można jednak zauważyć, że nie jest to wina samego tenisisty, który po prostu chce wykonywać swoją pracę, ale jego upór, który okazał się skuteczniejszy od pozostałych graczy.

Warto przypomnieć, że Djoković jako jeden z niewielu tenisistów na światowym poziomie nie udzielał odpowiedzi na pytanie, czy przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. W listopadzie 2021 roku dyrektor turnieju Australian Open ogłosił, że udział wezmą w nim wyłącznie zawodnicy w pełni zaszczepieni lub ci, którzy z przyczyn medycznych nie mogą takowego przyjąć, ale opinia wydana będzie musiała być przez niezależny panel ekspertów.

Właśnie z tego drugiego zapisu skorzystał Djoković, który przedstawił wyniki badań, według których nie może przyjąć tego preparatu medycznego.