3

Rząd będzie ścigał ANTYSZCZEPIONKOWCÓW?! Szef GIS zapowiada RADYKALNE środki!

Share

Walka z antyszczepionkowcami wciąż trwa! Rząd planuje wprowadzić restrykcje dla niezaszczepionych?

 

Program szczepień przeciw koronawirusa wciąż trwa na całym świecie. Polski rząd jednak spotkał się z dużym problemem w tej sprawie. Wiele osób odmawiają przyjęcia preparatu. Nie przekonała ich nawet loteria, w której wygrać można milion złotych.

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka podczas wtorkowej konferencji prasowej, prawdopodobnie już wkrótce zostaną wprowadzone restrykcje dla osób niezaszczepionych. Nowe przepisy miałyby wejść w życie wraz z czwartą falą pandemii.

Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione – powiedział Saczka.

Szef GIS też podkreślił, że sam jest przeciwnikiem takiego dzielenia społeczeństwa. Mimo to uważa, że tylko dzięki szczepieniom możemy pozbyć się zagrożenia.

Jak najdalszy jestem od tego, abyśmy dzielili społeczeństwo. Każdy jest wolnym obywatelem i podejmuje określone decyzje. (…) Jednak dzięki osiągnięciom medycznym w tej chwili w zasadzie jedynym antidotum, które może przerwać łańcuchy zakażeń SARS-CoV-2 i powrócić do normalności, są szczepienia. (…) Obserwujemy pandemię w innych państwach, analizujemy też zachowania społeczne w naszym kraju – dodał.