3

Rząd bezczelnie ZRZUCA odpowiedzialność na Polaków! „Obostrzeń nie wprowadzi rząd…”

Share

Korona propaganda trwa w najlepsze! rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz bezczelnie zrzuca odpowiedzialność za lockdown na Polaków! Jego zdaniem wszystkie winne są osoby niezaszczepione.

 

To decyzją społeczeństwa obostrzenia mogą być wprowadzone. Obostrzeń nie wprowadzi rząd, ale wprowadzimy je sobie sami, jeżeli nie będziemy się szczepić – stwierdził Andrusiewicz.

Zdaniem przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia odpowiedzialnymi za decyzję o obostrzeniach i regionalnym lockdownie nie będą politycy partii rządzącej, ani tym bardziej przedstawiciele rządu. Winy należy doszukiwać się w Polakach, którzy mimo zachęt nie zdecydowali się na zaszczepienie i w związku z tym pojawi się w Polsce kolejna fala koronawirusa.

Oczywiście teraz to od nas, jako od społeczeństwa, zależy, czy przygotowujemy się na obostrzenia, bo to naszą decyzją, decyzją społeczeństwa, te obostrzenia mogą być wprowadzone. Tych obostrzeń – można by rzec – nie wprowadzi rząd, ale wprowadzimy je sobie sami, jeżeli nie będziemy się szczepić – podkreślił rzecznik.

Na celowniku znaleźli się między innymi mieszkańcy Podkarpacia. Według Andrusiewicza będą oni winni lockdownowi, ponieważ jedną dawką zaszczepionych jest mniej niż 40 procent mieszkańców.

To jest pytanie do mieszkańców Podkarpacia, czy oni chcą żyć tak jak teraz w wakacje, choć maseczki nadal trzeba nosić, czy też chcą ograniczeń, chcą znowu powrotu do niższych limitów, chcą mniejszych limitów w kawiarniach, restauracjach, hotelach, barach. To jest pytanie do społeczeństwa, nie do rządu – podsumował.