0

Rząd chce wrócić do OBOWIĄZKU MASECZEK! Podano konkretną datę

Share

Rząd w Berlinie planuje powrócić do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką – informuje portal tygodnika „Spiegel”. Dziennikarze dotarli do szczegółowych zapisów rozporządzenia.

Jak wytłumaczono, propozycje zmian mają być uzgodnione przez ministra zdrowia Karla Lauterbacha i sprawiedliwości Marco Buschmann. Przepisy obowiązywać mają na terenie całej Republiki Federalnej Niemiec i wprowadzone mają zostać 1 października.

Zgodnie z projektem, maseczki FFP2 lub porównywalne powinny być ponownie noszone w publicznie dostępnych pomieszczeniach. Z tej zasady zwolnione są dzieci poniżej szóstego roku życia, podobnie jak osoby, które nie mogą nosić maski ze względów medycznych.

Obowiązkowo będzie je trzeba założyć w lokalnym transporcie publicznym, pociągach dalekobieżnych oraz na pokładach samolotów. Zamaskowanie obowiązywać będzie także w szkołach i świetlicach.

Jeśli sytuacja z infekcjami koronawirusem pogorszy się od października, maseczki będą obowiązkowe także w barach i restauracjach – pisze w środę portal tygodnika „Spiegel”.

 

Źródło: Spiegel.de