0

Rząd chciał wysłać WOJSKO na protestujących! Szokująca treść wiadomości ze skrzynki Dworczyka

Share

Do sieci trafiła wiadomość, którą rzekomo miał napisać Michał Dworczyk do swoich współpracowników. Z niej wynika, że rząd zastanawiał się nad możliwością wysłania wojska na protestujących podczas Strajku Kobiet.

 

Na początku czerwca skrzynka mailowa oraz konta w mediach społecznościowych Michała Dworczyka, oraz jego żony zostały zaatakowane przez hakerów. Korespondencja szefa Kancelarii Premiera trafiła na rosyjską platformę Telegram.

Tę wiadomość polityk rzekomo miał wysłać do Mateusza Morawieckiego, rzecznika rządu Piotra Muellera, szefa gabinetu politycznego Krzysztofa Kubowa, Mariusza Chłopika oraz dyrektora ds. marketingu w PKO BP, który pełnił funkcję zastępcy dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu.

Z treści maila wynika, że rząd rozważał wysłanie wojska na ulicy w czasie Strajku Kobiet.

“Użycie wojska w aktualnej sytuacji rodzi liczne ryzyka prowokacji, oskarżeń, ogromnych strat wizerunkowych dla rządu i wojska oraz budzi skrajnie negatywne skojarzenia. Obecna sytuacja powinna być zabezpieczana przez siły policyjne oraz wsparcie ze strony formacji straży pożarnej(…)Protesty muszą wygasnąć same – pomimo restrykcji epidemicznych, nie da się ograniczyć ich występowania. Emocje społeczne związane z wyrokiem TK są obecnie większe niż obawy przed zarażeniem. Należy permanentnie apelować o dialog; wskazywać, że wyrok TK to tylko orzeczenie o niezgodności z konstytucją i otwarta jest droga do racjonalnych rozwiązań ustawowych; wskazywać na zagrożenie epidemiczne” – czytamy.

Warto podkreślił, że nie ma pewności, czy wiadomość jest prawdziwa, ponieważ maile mogły zostać spreparowane.