1

Rząd gotowy na LOCKDOWN w całym kraju?! Morawiecki zdradził najbliższe plany

Share

Czy rząd Mateusza Morawieckiego zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu przed świętami Bożego Narodzenia? – to pytanie zadaje sobie coraz więcej Polaków. Okazuje się, że odpowiedzi udzielił sam zainteresowany.

Premier w rozmowie z Polską Agencją Prasową odpowiadał na pytania dotyczące najbliższych planów rządu ws. „walki z COVID-19”. Jak podkreślił, obecnie nie ma w planach wprowadzania lockdownu.

Jeśli obecnie obowiązujące restrykcje będą skrupulatnie przestrzegane, to na pewno ocalimy wiele istnień ludzkich – stwierdził, podkreślając, iż nie ma potrzeby na rozszerzanie ograniczeń.

Mateusz Morawiecki nie ukrywał, że wprowadzenie lockdownu nie jest potrzebne, ponieważ obecnie istnieje bardzo wysoka dostępność szczepionek i przyjąć ją może każda chętna osoba.

Teraz je mamy i nasz los jest w naszych rękach. To nie znaczy, że nie będziemy podejmować konkretnych działań. Dużo zależy od stanu obłożenia szpitali. Obecnie mimo dużej liczby zakażeń są one obciążone w mniejszym stopniu niż poprzednio – podkreślił.

Przypomnijmy, obecnie w Polsce w pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson jest 20 112 513 osób.

Źródło: Wprost.pl