1

Rząd ogłosi „STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ”? Zamkną nas w domach

Share

Coś co jeszcze niedawno nie mieściło się w głowach, w najbliższych dniach może okazać się prawdą. Rząd Zjednoczonej Prawicy w najbliższych dniach może ogłosić stan klęski żywiołowej.

W zasadzie od momentu wprowadzenia twardego lockdownu kolejni ministrowie otwarcie mówią o jeszcze większych ograniczeniach w wolności. W wypowiedziach znaleźć można m.in. pomysły kar za podróżowanie, czy nakaz pracy zdalnej. Ewentualne wprowadzanie tychże planów w życie byłoby jednak nielegalne. W związku z tym rząd może zastosować najcięższe argumenty.

Wszystko zależy od skali rozwoju pandemii koronawirusa w najbliższych dniach. Jeżeli sytuacja będzie się dramatycznie powiększała, to i możliwość wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest brana pod uwagę. My reagujemy na sytuację, która się objawia w ramach epidemii i nie można wykluczyć żadnego scenariusza – zapowiedział Piotr Buda, poseł PiS.

Na pewno nie będziemy się wzbraniać przed taką decyzją, jeżeli ona będzie konieczna i będzie doradzana przez Radę Medyczną – dodał.

Kiedy można spodziewać się decyzji? Najprawdopodobniej będą one podejmowane tuż przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, czyli w Wielki Czwartek. Wówczas to rząd będzie chciał siłą zatrzymać Polaków w domach.