2

Rząd PiS upada?! Przedterminowe wybory już na wiosnę!

Share

Jarosław Kaczyński szykuje przedterminowe wybory parlamentarne? Jarosław Gowin zapowiada, jak Prawo i Sprawiedliwość chce oszukać Polaków.

 

Dymisjonowany wicepremier Jarosław Gowin twierdzi, że Polska jest koszmarnie zadłużona. W związku z pandemią koronawirusa Unia Europejska pozwala krajom członkowskim na zaciąganie większego długu. W 2023 roku PiS jednak już nie będzie mógł posiłkować się tym rozporządzeniem.

Przez ostatni rok byłem ministrem gospodarki i wiem, jaki jest stan finansów publicznych – powiedział Gowin podczas rozmowy z “Super Expressem”.

Zdaniem Gowina, gdy Polacy dowiedzą się, jak tragiczna jest sytuacja finansowa Polski, PIS nie będzie miał szans. W związku z tym Jarosław Kaczyński szykuje przedterminowe wybory parlamentarne już wiosną 2022 roku.

Mateusz Morawiecki i inni liderzy PiS wiedzą doskonale, że ich polityka doprowadzi do konieczności głębokich cięć budżetowych. Dlatego uważam, że Jarosław Kaczyński skłania się do tego, by przeprowadzić wybory wiosną przyszłego roku. Gdy prawda o stanie budżetu dotrze do opinii publicznej, PiS nie będzie miał szansy na zwycięstwo w 2023 r – stwierdził.