0

Rząd PRZEDŁUŻY stan zagrożenia epidemicznego! Teraz czas na lockdown?!

Share

To już pewne! Rada Ministrów podejmie decyzję o przedłużeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego w związku z wirusem COVID-19. Wspomniane rozporządzenie kończyło swoją ważność 31 sierpnia bieżącego roku.

Przypomnijmy, projekt rozporządzenia dotyczy ewentualnych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. W tym przypadku mowa jest od przedłużeniu terminu o miesiąc.

Nie będzie to jednak jedyny zapis w nowelizacji. Najprawdopodobniej dokument zawierać będzie także kwestie związane ze świadczeniami szpitalnymi i ambulatoryjnymi. Nie ma jednak dokładnych informacji, jakie zapisy będą się znajdować w przepisach.

Decyzja może dziwić m.in. ze względu na fakt, iż minister zdrowia Adam Niedzielski otwarcie zapowiadał, że nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych miesiącach powrócono do jakichkolwiek obostrzeń związanych z COVID-19.

Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy mieli do czynienia z powtórzeniem drastycznych scenariuszy – mówił na antenie telewizji Polsat News.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że zimą wrócą najostrzejsze restrykcje związane z koronawirusem – dodał.