0

Rząd przywróci obostrzenia?! “Możliwy krok wstecz”

Share
Iza Husselbank

Obostrzenia w Polsce powrócą?! W zeszłym tygodniu premier Morawiecki podkreślił, że “powrót do wolności nie wchodzi w grę”. Teraz wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk poinformowała, że “możliwy krok wstecz”.

Jeżeli po 14 dniach luzowania restrykcji liczba zachorowań na koronawirusa będzie większa niż 6-7 tysięcy zakażeń dziennie, to będziemy myśleć nad krokiem wstecz – powiedziała Semeniuk w radiowej Jedynce.

Przypomnijmy, że rząd dopiero zaczął luzowanie obostrzeń. Od 1 lutego zostały otwarte galerii handlowe, a od 12 lutego otwarte zostaną hotele, kina, baseny i stoki narciarskie. Mimo to wiceminister rozwoju podkreśla, że możliwy będzie powrót do obostrzeń.

Warunkowość otwarcia dotyczy konkretnie czasu 14 dni (…) Będziemy obserwowali ten stan epidemiczny. Jeżeli te liczby będą regularne – tak, jak do tej pory – czego efektem był ten krok do przodu, na który się zdecydowaliśmy w ramach otwarcia, to wtedy będziemy myśleli o tym, jak inne protokoły bezpieczeństwa – pewnie w innych branżach – sukcesywnie wdrażać. Oczywiście jeśli pozwoli na to sytuacja w Europie – powiedziała Olga Semeniuk.