0

Rząd szykuje NOWE RESTRYKCJE i straszy wirusem „Delta”! Ministerstwo Zdrowia gotowe do zmian

Share

Wariat Delta błyskawicznie się rozprzestrzenia. Ministerstwo zdrowia zapowiada dodatkowe restrykcje!

 

Myśleliśmy, że pandemia koronawirusa już wygasa. Nic bardziej mylnego. Groźny wariat Delta wykryto już w co najmniej 74 krajach. Jeszcze niedawno, Ministerstwo zdrowia twierdzi, że Polsce nie grozi scenariusz brytyjski, gdzie mutacja jest odpowiedzialna za ponad 90 proc. zakażeń. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.

We wtorek 22 czerwca rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przyznał, że zagrożenie jest realne. W związku z tym rząd planuje wprowadzić dodatkowe ograniczenia.

Na pewno w niedługim czasie to ogłosimy. Pojawi się to w rozporządzeniu epidemicznym. Musimy uwzględniać to, że ta mutacja może transmitować spoza granic Polski – powiedział w rozmowie z TVN24.

Andrusiewicz zdradził, że rząd planuje wprowadzić dokładniejsze kontrole graniczne wobec osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii.

Myślę, że w najbliższych dniach zostanie podane do publicznej wiadomości, jak będzie wyglądała sytuacja z osobami przyjeżdżającymi z destynacji brytyjskiej. Na pewno zechcemy tam wprowadzić pewne szersze obostrzenia niż z pozostałych kierunków – zapowiedział.