0

Rząd wprowadza… cyfrowe TALONY NA CHLEB! Powodem rosnące ceny pszenicy na świecie

Share

Irański rząd wprowadza cyfrowe talony na chleb – informują dziennikarze „FBN Global News”. Tym samym obywatele kraju będą mieli limitowany dostęp do chleba po cenach dotowanych, a reszta dostępna będzie w cenach rynkowych.

Jak wytłumaczono, powodem wprowadzenie cyfrowych talonów są rosnące ceny pszenicy na świecie. Wcześniej władze decydowały się na całkowite dotowanie chleba, jednak prezydent Iranu uznał, że środki były „marnowane”.

Ludzie i elita nalegają, byśmy zreformowali gospodarkę i jesteśmy zdecydowani to zrobić – powiedział prezydent Ra’isi w wywiadzie telewizyjnym, w którym wyjaśniał nowy projekt rządu.

W podstawowych założeniach projektu używane mają być biometryczne dowody osobiste. Dokumenty zawierają mikroczip, który „przechowuje dane, takie jak skany tęczówki oka, odciski palców i wizerunki twarzy”. Będzie go można także wykorzystywać do wprowadzenia cyfrowych talonów.

Władze zapowiadają, że projekt dotacji i talonów może zostać rozszerzony także na inne produkty m.in. kurczaki, ser oraz olej roślinny.

 

Źródło: LifeSiteNews.com