0

Rząd ZDELEGALIZUJE gotówkę w Polsce?! D. Sośnierz wprost: „To powinno niepokoić!”

Share

To konsekwentne zmierzanie w kierunku delegalizacji gotówki powinno chyba niepokoić, zwłaszcza pana Prezydenta, który właśnie niedawno złożył swoją ustawę idącą w przeciwnym kierunku, ale przede wszystkim wszystkich nas obywateli – mówił na konferencji prasowej poseł Dobromir Sośnierz.

Przedstawiciel Konfederacji zwrócił uwagę na zamiary ministerstwa finansów, według których w Polsce ograniczony zostanie obrót gotówką.

Zmiany w przepisach idące w przeciwnym kierunku i rząd będzie ograniczał możliwość stosowania gotówki. Mam nadzieję, że to znaczy, że pan Prezydent zawetuje te przepisy, ale póki co pomysł polega na tym, że dla przedsiębiorców obrót gotówką będzie ograniczony już tylko do ośmiu tysięcy, w przeciwnym przypadku nie będą mogli tego odliczyć od kosztów takiej transakcji, którą wykonają gotówką powyżej, już w tym momencie, ośmiu tysięcy złotych – mówił.

Co więcej, w przypadku klientów, również wprowadzana jest w tej chwili podobna regulacja. Od 20 tysięcy złotych w tej chwili, nie będą mogli także klienci regulować zobowiązań wobec przedsiębiorcy – dodał.

Dobromir Sośnierz zwrócił uwagę, że takie podejście do sprawy jest wyjątkowo groźne, patrząc co dzieje się w tym momencie w Kanadzie. Przypomnijmy, że tamtejszy rząd dopuścił do możliwości blokady kont osób protestujących przeciw restrykcjom covidowym.